Alma liblikaefekti sporditoetus

Ostes Alma väikeses topsis liblikaga kohupiimakreeme, toetad Sa ühe eurosendiga vähekindlustatud laste sportimisvõimalusi.  Valio Eesti ning Lastekaitse Liit on ühendanud jõud ning koos otsustanud aidata neid lapsi regulaarselt trennis käima, kes senimaani pole selleks vahendeid leidnud või kelle pere jaoks on trennimaksude tasumine kõvasti peavalu tekitanud. Liikumine ning veelgi olulisemana harjumus regulaarselt liikuda on üks olulisemaid tervisliku eluviisi komponente ning just seepärast otsustasime toetada spordiga tegelemise võimalusi. Alma liblikaga kohupiimakreemide müügi pealt kogunenud heategevussumma eest makstakse välja valitud toetusesaajate poolt ära märgitud treeningu aastamakse ning lapsed saavad aasta aega käia trennis, ilma et peaks finantseeringu pärast pead murdma ja südant valutama. Mida rohkem ostetakse väikeses pakis Alma liblikaga kohupiimakreeme, seda rohkem lapsi saab toetust ning muretult aasta aega trenni teha.

Alma liblikaefekti sporditoetusele 2017. aastaks kandideeris ligi 300 last (täpsemalt 268) ning sporditoetusi sooviti saada summas 72 574 €. Meieni laekunud taotluste ladviku moodustasid sellised lastelemmikud spordialad nagu jalgpall (21%), tantsimine (10%) ja ujumine (10%). Palju stipendiumitaotlusi laekus ka idamaiste võitluskunstide (19%) nagu karate, judo, taekwondo ja aikido harrastajatelt. Sporditoetuste välja jagamiseks oli kogunenud 9 034,99 €  ning selle summa eest saavad see aasta (2017) 43 vähekindlustatud last muretult  sporti teha. Allolev tabel näitab, milliste spordialadega väljavalitud lapsed südamerahuga 2017. aastal tegeleda saavad.

Spordiala Mitu last said sellega tegelemiseks toetust
jalgpall  10 last
ujumine 7 last
judo 7 last
korvpall 4 last
tants 4 last
suusatamine 2 last
jalgrattasõit 2 last
kergejõustik 2 last
võrkpall 1 laps
tennis 1 laps
hoki 1 laps
male 1 laps
orienteerumine 1 laps


Piirkondlikult jaotusid toetused 11. maakonna vahel. Alma liblikaefekti puudutust tundsid sporditoetuste näol enim seekord Ida-Virumaa lapsed (12 tükki), kuid ka Pärnumaa (7) ning Viljandimaa (5) omad.  Järgmisel aastal loodame oma puudutusega jõuda igasse maakond, kuid kindlasti ei sea seda eesmärgiks, sest vajaduspõhisus on meie jaoks number 1. Kõrvalolevalt jooniselt on näha, kuidas toetused on jaguned maakondade vahel ning kui palju lapsi selles piirkonnas 2017. aastal saavad tänu Alma liblikaefekti puudutusele muretult tegeleda spordialaga, mis neile rõõmu pakub.

Alma liblikaefekti toetussumma saamise kriteeriumid  ning taotlusvorm 2018. aastaks pannakse siia lehele üles alates 01.05.2017 ning need on üleval 15.10.2017. Toetuste saajate hulk sõltub müügi pealt kogunenud rahasummast. Järgmised toetustesaajad saavad vabalt trennis käima hakata 2018. aasta algusest ning selleks peavad nad olema taotlusvormi esitanud hiljemalt 15. oktoobriks 2017. aastal ning osutunud valituks.

Alma kohupiimakreemid, mille pealt läheb üks eurosent vähekindlustatud laste sportimisvõimaluste toetuseks, leiad Sa poeletilt ülesse armsate liblikate järgi (tutvu liblikatega lähemalt siin). Kinnituse, et oled õige toote ostnud, leiad Sa Alma kohupiimakreemi kaane peal asetseva märke abil.

Kogunenud toetusesumma aitab vähekindlustatud laste sportimisvõimaluste parandamiseks     laiali jagada Lastekaitse Liit. Lastekaitse Liit on ühendus, mis aitab kaasa lapse      õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele. MTÜ Lastekaitse Liidu        visiooniks on olla ühiskonnas lapse õigusi mõjukalt edendav organisatsioon, mis algatab ja     viib ellu lastekaitsealaseid tegevusi ning toetab igakülgselt oma liikmeid. Lastekaitse Liit väärtused on õnneliku lapse silmades! Vaata lisa www.lastekaitseliit.ee